Yukarı

Similatör Destekli Eğitim

Ekin Sürücü Kursları adaylarının bilinçli araç kullanımının temel unsurlarını vermek amacıyla multimedya teknolojisinin tüm özelliklerini kullanan, sanal kentte gerçekçi bir trafik akışı içeren, tehlikeden uzak bir ortamda eğitim fırsatı sağlayan simülatörle eğitim hizmeti vermektedir.
 
Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir. Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır.
 
Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar.
 
Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent'in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.

Similatör Sisteminin Özellikleri

Gerçek şehir ortamı 
Güvenli sürüş deneyimi  
Trafik ışıkları, işaretler ve polis kontrolünde gerçekçi trafik akışı  
Trafik kurallarına uygun doğru araç kullanım eğitimi
Trafik kuralları ihlali için eşzamanlı uyarı sistemi  
Şehir içi ve şehir dışı kullanım ayarları

Detaylı performans raporları

Ayarlanabilir yoğunlukta araç ve yaya sayısı
Seçilebilir sürücü araçları
Seçilebilir hava koşulları
Farklı trafik koşullarına uyum sağlama Pekiştirme ve öğrenmenin  etkin bir biçimde sağlanması
Ayarlanabilir otomobil koltuğu
Ayna kontrolleri
Sık karşılaşılan trafik olayları
Manuel/Otomatik vites seçeneği
Emniyet Kemeri

Similatör Sistemimizde GerÇek Kontroller

Debriyaj, Fren, Gaz Pedalı Vites  
   
El Freni Korna, Dönüş sinyal, Kontak
   
Zengin ses ortamı (arkada iki, koltuk altında bir adet hoparlör bulunmaktadır)